TÜM OKULLAR  >>  ŞEN PİLİÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

ERENLER - ŞEN PİLİÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

Kurum Kodu: 971805
İlçe: ERENLER
Telefon: 264 241 01 36
Adres: ERENLER YENİ MAH. 2093. SOKAK NO3 54200 ERENLER/SAKARYA
Okul Hakkında
Şen Piliç A.Ş.‘nin 30. yıl etkinlikleri kapsamında 2008 yılında temeli atılan okulumuz 2009-2010 yılında 242 öğrenci ile eğitime başlamıştır. Bugün 767 kız ve erkek öğrenci ile eğitim – öğretime devam etmektedir.
Okulumuz 23.000 m2 arsa üzerinde ana bina, 2 adet atölye binası ve bir spor salonu olmak üzere 10.200 m2 kapalı alana sahiptir. Ana binamız 6 idare ve 25 derslikten oluşmaktadır. Okulumuzda Gıda ve Laboratuar alanlarına ait 4 adet laboratuar; Ulaştırma alanına ait 2 adet atölye; Tesisat ve İklimlendirme alanına ait 9 adet atölye ile kantin, seminer ve konferans salonu yer almaktadır.
Okulumuz tarafından iki adet AB Erasmus + projesi gerçekleştirilmiş olup iki adet de yapım aşamasında olan proje bulunmaktadır. Bunun yanında kalkınma ajanslarının ve sektör temsilcilerinin düzenledikleri yarışma ve projelere de katılım sağlanmaktadır.
Alanlarımız dönem içinde en az bir işletme gezisi düzenleyerek öğrencilerin işletme ortamını görmelerine imkân tanımaktadır. Yine kariyer günleri düzenleyerek işletmelerin okulumuza desteği artırılarak öğrenciler bilinçlendirilmekte, akademik hedef belirlemelerine yardımcı olmaktadır. Alanlarla ilgili düzenlenen fuarlara aktif katılım sağlayarak öğrencilerin sektörel gelişmeleri takip etmesine olanak tanınmaktadır.
Şehir içi ve şehir dışı kültürel geziler düzenleyerek öğrencilerimizin motivasyonunu yükseltmesine, okula uyumuna ve ders dışı faaliyetlerin renklendirilmesine yardımcı olmaktadır. Okulumuza ait olan kapalı spor salonumuzda futsal, basketbol ve hentbol gibi faklı alanlarda müsabakalar düzenlenmekte ve ulusal ve yerel turnuvalara katılım sağlanmaktadır.
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# Alan Adı Dal Adı Atölye
# GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI GIDA KALİTE KONTROL 3
# LABORATUVAR HİZMETLERİ ALANI TARIM LABORATUVARI 2
# TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ 4
# TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI SOĞUTMA SİSTEMLERİ 1
# TESİSAT TEKNOLOJİSİ VE İKLİMLENDİRME ALANI YAPI TESİSAT SİSTEMLERİ 4
# ULAŞTIRMA HİZMETLERİ ALANI LOJİSTİK 2
ŞEN PİLİÇ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Toplam ziyaretçi: 1240