TÜM OKULLAR  >>  YUNUS ÇİLOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

ERENLER - YUNUS ÇİLOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

Kurum Kodu: 967719
İlçe: ERENLER
Telefon: 264 241 83 48
Adres: HACIOĞLU MH. MEHMET AKİF ERSOY CD.
Okul Hakkında
Okulumuz, adını okul arsasını hibe eden 1913-1998 yılları arasında yaşamış askerlik ve çiftçilik ile uğraşan Sakarya’lı merhum Yunus Çiloğlu’ndan almıştır. 1997-1998 eğitim öğretim yılında Moda tasarımı ve Tekstil Boya Baskı desen branşlarında 43 öğrenciyle eğitime başlamıştır.
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında toplam 761 örgün eğitim öğrencisi ve 41 kadrolu, 19 ücretli öğretmen ile Anadolu Meslek Programı olarak devam etmektedir. Okulumuzda ayrıca Mesleki Açık lise olarak Yiyecek İçecek Hizmetleri, Grafik ve Fotoğraf, Bilişim Teknolojileri ve Giyim Üretim Teknolojileri bölümlerinin yüz yüze dersleri de verilmektedir. Okulumuzda Ayakkabı Saraciye, Bilişim Teknolojileri, Giyim Üretim Teknolojileri, Grafik ve Fotoğraf, Kimya Teknolojileri, Tekstil Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümleri olmak üzere yedi bölüm bulunmaktadır.
Okulumuzun misyonu; ülkemiz geleceğine çağdaş, 21.yy becerilerine sahip, , bilim ve teknolojik metotları bilen yorumlayan, kullanan, geliştiren ve alanındaki yeniliklere uyum sağlayabilen, çalışkan, üretken, yaratıcı, alanında temel ve ileri düzeyde davranışlar kazanmış, Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda, hür ve bilimsel düşünme gücüne, ileri dünya görüşüne sahip, milli, manevi, insani ve ahlaki değerleri olan, genç ve dinamik üretken bireyler yetiştirebilmektir.
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# Alan Adı Dal Adı Atölye
# AYAKKABI VE SARACİYE TEKNOLOJİSİ ALANI AYAKKABI ÜRETİMİ 1
# BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI VERİ TABANI PROGRAMCILIĞI 2
# GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ ALANI HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ 2
# GRAFİK VE FOTOĞRAF ALANI GRAFİK 4
# KİMYA TEKNOLOJİSİ ALANI KİMYA LABORATUVARI 2
# TEKSTİL TEKNOLOJİSİ ALANI TEKSTİL BOYACILIĞI 1
# YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI MUTFAK 3
# YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI PASTACILIK ve TATLICILIK 3
YUNUS ÇİLOĞLU MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Toplam ziyaretçi: 718