TÜM OKULLAR  >>  PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

PAMUKOVA - PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

Kurum Kodu: 966802
İlçe: PAMUKOVA
Telefon: 264 551 34 77-78
Adres: ELPEREK MAHALLESİ ANKLARA CADDESİ NO:60 PAMUKOVA- SAKARYA
Okul Hakkında
Okulumuz iki bitişik binadan teşekkül olup Ana Bina 1974 yılında, Ek Bina ise 1992 yılında hizmete girmiştir. Çeşitli okul türlerinde hizmet verdikten sonra okulumuz 2007-2008 Eğitim-Öğretim yılında, Bilişim Teknolojileri (Bilgisayar Teknik Servisi ve Web Programcılığı), Elektrik-Elektronik Teknolojileri (Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü-Endüstriyel Bakım Onarım) ve Gıda Teknolojisi (Gıda Kontrol-Süt İşleme) alanlarıyla öğretime açılmıştır. 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında Çocuk Gelişimi ve Eğitimi (Erken Çocukluk Eğitimi) alanında açılarak okulumuzdaki alan sayısı dörde çıkarılmıştır. Kurumumuz bünyesinde Anadolu Meslek Programı ve Anadolu Teknik Programı bulunmaktadır.
Bu dört alanda öğrencilere ortaöğretim seviyesinde, genel kültür ve uygar bir dünya görüşü kazandırmak, çeşitli meslek alanlarında endüstrinin ihtiyaç duyduğu mesleki formasyonu kazandırmak amacıyla öğrenciler iş alanlarına, yüksek öğretime hazırlanmakta ve kültürel eğitimle de hayata hazırlanmaktadır.
2014/8 Sayılı genelge ile 2014 yılında Okulumuzun ismi Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değişmiş ve halen bu isim ve aynı alanlarla hizmet vermektedir.
Okulumuzda 19 adet derslik bulunmaktadır. Bununla birlikte Elektrik-Elektronik Teknolojisi alanının kullanımında 3 adet atölye, Bilişim Teknolojileri Alanı kullanımında 3 adet bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Okulumuzda yöremiz sanayisi ve belediyemiz işbirliği ile kurulmuş son derece donanımlı gıda laboratuarı bulunmaktadır. Çocuk gelişimi ve eğitimi alanı kullanımında 1 adet atölye bulunmaktadır. Atölye ve laboratuvarlarımızın tümünde İnternet ve bilişim ağı ile donatılmıştır.
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# Alan Adı Dal Adı Atölye
# BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI BİLGİSAYAR TEKNİK SERVİSİ 2
# BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB PROGRAMCILIĞI 1
# ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI ELEKTRİK TESİSATLARI VE PANO MONTÖRLÜĞÜ 3
# GIDA TEKNOLOJİSİ ALANI GIDA KONTROL ANALİZİ 1
# ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ 1
PAMUKOVA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Toplam ziyaretçi: 642