TÜM OKULLAR  >>  YENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

HENDEK - YENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
İletişim Bilgileri

Kurum Kodu: 194602
İlçe: HENDEK
Telefon: 264 614 61 04
Web Adresi: 194602@meb.k12.tr
Adres: YENİ MAHALLE 2158.SOK.NO: 8 POSTA KODU:54300 HENDEK/ SAKARYA
Okul Hakkında
Okulumuz eğitim ve öğretime 1968-1979 yılları arasında akşam sanat okulu olarak başlamıştır. 2005-2006 yılından bu güne Yenimahalle mevkiine yapılan yeni binasında eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.
Okulumuz, 8911 metre kare arazi üzerine kurulu yeni deprem yönetmenliğine uygun olarak yapılmış ,bina betonarme olup ana bina ile bağlantılı ek bina şeklinde zemin kat üzerine 2 katlıdır. Merkezi kalorifer sistemi doğalgazla ısıtılmaktadır.
Okulumuzda 19 derslik mevcuttur. Birinci katta bir derslik özel eğitim sınıfı olarak düzenlenmiştir. Dersliklerde araç-gereç ve donanım itibariyle eksik yoktur. Okulumuzda 6 atölye 1 uygulama sınıfı (2 şubeli) mevcuttur. Atölyelerimizde standart donatımın büyük ölçüde sağlanmış olup makine ve araç-gereç yönünden ciddi bir sıkıntımız yoktur. Her atölyemize akıllı tahta kurulumu yapılmıştır. 1 Fen laboratuvarı vardır. Zemin katta Kantin, 200 kişilik çok amaçlı salon mevcut olup Kütüphanemiz burada düzenlemiştir ve 1400 adet kitap bulunmaktadır. Okulumuzda ayrı bir yemek salonu olmadığından taşımalı öğrencilerin yemeği okulumuz zemin katında servis edilmektedir. Bahçemizde bir adet basketbol /voleybol sahası vardır. Misyonumuz, Mesleki ve Teknik eğitim yoluyla öğrencilerimizi çağın gerekleri doğrultusunda öncelikle hayata/topluma, ara insan gücü olarak iş piyasasına ve yükseköğrenime hazırlamaktır
Okulumuzun mevcut kapasitesine paralel Mesleki Eğitim kalitesini arttırarak tercih edilen bir meslek okulu olma yanında mezun öğrencilerimizin istihdamlarını sağlayabilmek hedeflenmektedir.
Okulumuzda Okul Müdürü Sevda ASLAN yönetiminde görevlendirme 3 müdür yardımcısı, 30 kadrolu öğretmen, 11 görevlendirme öğretmen, 2 kadrolu hizmetli, 1 hizmet alımı uygulama sınıfı destek personel ile eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. İŞ-KUR kapsamında 2 bayan destek personeli, 1 güvenlik görevlisi çalışmaktadır.
Okulda Bulunan Alan / Dallar / Atölye sayısı
# Alan Adı Dal Adı Atölye
# EL SANATLARI TEKNOLOJİSİ ALANI DEKORATİF EV TEKSTİLİ 1
# GİYİM ÜRETİM TEKNOLOJİSİ ALANI HAZIR GİYİM MODEL MAKİNECİLİĞİ 1
# YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI PASTACILIK ve TATLICILIK 2
# YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ ALANI MUTFAK 2
# ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ALANI ERKEN ÇOCUKLUK EĞİTİMİ 1
# BÜRO YÖNETİMİ ALANI YÖNETİCİ SEKRETERLİĞİ 1
# BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI WEB PROGRAMCILIĞI 1
YENİMAHALLE MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
Toplam ziyaretçi: 839